top of page
החזון

אודות FDS

החזון

בית הספר Fresh Disc Sports שם לו למטרה להיות המרכז המוביל בישראל לתרבות הפריסבי.

לשם כך אנו עוסקים במתן שירותי הדרכה, הקמנו קבוצות תחרותיות למגוון גילאים לגברים ונשים כאחד, ייצרנו קהילה ענפה של שחקנים ושחקניות ומקום שהוא בית בשבילם. אנו פועלים ליצירת קהילת שחקנים מקצועית ומובילה בתחום הצלחות המעופפות בסטנדרטיים בינלאומיים המבוססת על יסודות של הדרכה מקצועית ויחודית, ליווי ויחס אישי לכל שחקן ושחקנית ועידוד התמדה, אשר יובילו את השחקנים למצויינות בתחומי הפריסבי השונים.

ביה"ס פרש אולטימייט מהווה כר פורה להתפתחות אישית וקבוצתית, אנחנו מעודדים גילויי יוזמה ומנהיגות תחת רוח המשחק של הפריסבי - "ספיריט", ומקווים להגשים את חלומם של הכדורים בלילה - להיות צלחת.

ההיסטוריה

ההיסטוריה

הקדמה

Fresh Disc Sports הוא בית ספר לאומנויות הפריסבי. כיום בית הספר מתעסק בעיקר בהדרכת ענפי האולטימייט והפריסטייל על בסיס קבוע. בית הספר הוקם בשנת 2009 ע"י ירדן בורקוב, מנהל בית הספר. בהקמתו, שם בית הספר היה "אולטימייט רעננה" (Ultimate Ra'anana), אך בחלוף השנים, בית הספר הרחיב את שירותיו ופעילותו לערים נוספות, והוחלט על שינוי השם ל Fresh Disc Sportsזמן קצר לאחר הקמתו, הצטרפו אבנר בטט ואופק אגמון אל הצוות (בתחילה כל אחד מחברי הצוות עסק באימון קבוצות ובניהול השוטף של הפעילות).

איך התחילה הקבוצה הראשונה ב2009

בחטיבות הביניים ברעננה קיימת תוכנית בשם "מועדון ספורט בית ספרי" לשכבות ז' וח'. במסגרת התכנית כל ילד בוחר ענף ספורט בו יתאמן שעתיים בשבוע במהלך השנה (הפריסבי צורף לתכנית בשנת 2003). את הקבוצות הראשונות בחטיבות אימנו יקיר רטנר, דורי יניב ואסף לוי (המאמנים הראשונים של מקימי fresh ומאבות הפריסבי בארץ).

בתקופה שלאחר הקמת בית הספר הייתה קבוצה אחת ברעננה שהתאמנה באופן קבוע. הקבוצה הורכבה מתלמידי 4 חטיבות הביניים ברעננה שרצו לקחת את האולטימייט לשלב הבא והתאמנה בפארק ובספורטק רעננה.

 

צמיחתן של קבוצות נוספות

מידי שנה גוייסו עוד שחקנים ושחקניות ונפתחו קבוצות נוער חדשות, ביניהן ה - Disc Devils, Mondays וה -  Inglorious BastArds שהתחרו ביניהן בליגת "אולטימייט רעננה" מידי חודש. בשלב הבא קמו קבוצות מתקדמים שנתנו מסגרת מקצועית לשחקנים הותיקים שלנו, ביניהן NewAge ,Grizzly Bears, וקבוצות חדשות למצטרפים החדשים, כמו Disc Tigers, Monkey Mates.

 

 

הרחבת נפח הפעילות מחוץ לרעננה

במקביל להתפתחות הגדולה ברעננה, התחלנו גם לשלב את הפעילויות שלנו (בין אם זה חוגי בית ספר, אימונים אחה"צ או קייטנות והדרכות) בערים נוספות בארץ. הפעילויות בבתי הספר התרחבו משמעותית ונפתחו קבוצות חדשות ברחבי הארץ. הקבוצה הראשונה שהתחילה להתאמן אחר הצהריים מחוץ לרעננה היא קבוצת הרקולס (Hercules) אשר מורכבת בעיקר משחקנים באזור קריית אונו וגני תקווה.

 

גידול צוות המאמנים והמדריכים

עם הצמיחה בכמות השחקנים והאימונים, עלה הצורך בהגדלת צוות האימון. בין המאמנים החדשים נמנים גם שחקנים שלנו - נערים מהקבוצות המובילות שהתפתחו וגדלו אצלנו בפרש - אשר החליטו שהם רוצים לעזור בקידום הספורט בארץ ולהצטרף לצוות ההדרכה שלנו.

כיום

 

פרש פועלת במקומות שונים בארץ - רעננה, גני תקווה, קריית אונו, ת"א, רמת גן, כפר סבא, כוכב יאיר, צור יגאל, קריית מוצקין ורמת השרון. מידי שנה ישנה נציגות נכבדת של שחקני פרש אולטימייט בנבחרות הבוגרים והנוער הטסות לייצג את ישראל בחו"ל, ובצוותי האימון של נבחרות אלה נמנים גם מאמני פרש. ישנם מעל 100 שחקנים אשר מתאמנים על בסיס קבוע בקבוצות הנוער אחר הצהריים וכ-500 ילדים שמתאמנים בפריסבי בבתי הספר ובחטיבות השונות ברחבי הארץ מידי שבוע.

הספיריט

הספיריט

מהו ספיריט?

ספיריט (SOTG - Spirit Of The Game) הוא החוק החשוב ביותר בענפי הפריסבי השונים. בבסיסו, ספיריט דומה ל"משחק הוגן", כלומר, ציות לחוקי המשחק והכרתם. ספיריט מבוסס על כך שכל השחקנים מצייתים לחוקי המשחק, ולא מנסים לרמות או לשקר בשביל לנצח, אך יש הרבה מעבר לרק "הגינות בספורט" במושג ספיריט.

ספיריט הוא מה שמפריד את ענף הפריסבי משאר ענפי הספורט. ניתן לראות את שוני זה בהתנהגות השחקנים, באופי הטורנירים והתחרויות, בחיבור בין שחקנים וקהילות, בהתנהגות ספורטיבית על המגרש ומחוצה לו ובעוד הרבה אזורים. כאשר מדברים על ספיריט, הכוונה לכבוד הדדי בין השחקנים והקבוצות, יושר והגינות במהלך המשחק. הספיריט מחבר בין שחקנים מקבוצות שונות ואפילו מארצות שונות- כל מסגרת פריסבי תמיד פותחת את דלתותיה בפני שחקנים חדשים ואורחים.

 

בניגוד למה שאנשים חושבים, ספיריט מעודד תחרותיות, רצון לנצח ו"לתת הכל על המגרש" - כל זאת תוך שמירה על ערכי ההגינות והכבוד ההדדי בספורט. דוגמא טובה לספיריט היא העובדה שאולטימייט הוא ספורט שמתנהל ללא שופטים, כלומר, השחקנים קוראים את הקריאות על המגרש  (לדוגמא Foul, Traveling או Fast Count). לאחר הקריאה יש דיון על מה שקרה - לפעמים השחקן שקרא את הקריאה מתחרט והחליט שטעה, ולפעמים יש הסכמה על הקריאה והמשחק מתנהל בהתאם. למעשה, המשחק מתנהל בשיפוט עצמי, גם ברמות הגבוהות ביותר (אליפויות עולם וטורנירים שונים).

אימון פריסבי - אימון אישי בכל מקצועות הפריסבי
bottom of page